O nas

Sprzedażą drewna kominkowego zajmujemy się od 20 lat

To oznacza tysiące sprzedanych metrów sześciennych i setki zadowolonych klientów. Sami jesteśmy miłośnikami ognia buzującego w kominku. Dlatego wiemy, czego potrzebują klienci. Sprzedajemy drewno, którego sami używamy. Wypróbuj naszego drewna raz, a będziesz wracał do nas co roku.

Przez półtorej dekady wypracowaliśmy metody produkcji, które dla klienta oznaczają dobrą jakość drewna i rozsądną za tę jakość cenę. Na zadowolenie naszych kontrahentów składa się automatyzacja procesu produkcji (zobacz film), najlepszy surowiec pozyskiwany z Lasów Państwowych, efekt skali i odpowiednio duże zaplecze, gdzie drewno kominkowe profesjonalnie składujemy i suszymy. Dzięki temu mamy konkurencyjną przewagę nad małymi podmiotami parającymi się sprzedażą drewna. Proste, ale mało wydajne metody obniżają jakość towaru i nie gwarantują jego rzetelnej ilości.

Do zaoferowania klientowi drewna skrojonego na miarę domowych kominków, potrzebna jest odpowiednia infrastruktura. My taką posiadamy. Dlatego oferujemy Państwu:

atrakcyjną cenę,

drewno najwyższej jakości,

drewno świeże, suszone i sezonowane.

Gatunki drewna

Szeroki asortyment gatunków drzew, z których przygotowujemy drewno zapewnia możliwość wyboru dla  klientów okazjonalnie palących w kominkach, jak  i tych, którzy kominkiem ogrzewają domy. W sprzedaży oferujemy drewno z następujących gatunków drzew:

 

⦁ buk

⦁ dąb

⦁ grab

⦁ jesion

⦁ brzoza

⦁ klon

⦁ olcha

⦁ osika i inne

Nasze zalety

Czas 

Nic nie robi tak dobrze opałowi przeznaczonemu do kominka jak spokojny upływ miesięcy. Drewno musi być sezonowane, najlepiej pod dachem, w przewiewnych warunkach minimum 2 lata (choć są od tego odstępstwa: brzozie wystarczy rok, dąb potrzebuje nawet trzech lat). Tylko wtedy osiągnie swoje energetyczne maksimum.

Rzetelna ilość

Precyzyjny pomiar ilości sprzedawanego drewna jest możliwy tylko przez jego ważenie. Dlatego każdy mały i duży transport przed wyjazdem z naszej firmy do klienta jest ważony. Dzięki wieloletniej praktyce potrafimy uwzględnić wilgotność oraz gęstość właściwą dla danego gatunku drewna. Rzeczywistą ilość określamy więc na podstawie wielu parametrów. Niemniej ostatnie słowo należy do klienta. To Państwo decydują, czy zamawiany towar przeliczymy w metrach przestrzennych układanych czy sześciennych.

Opinie o Centrum Drewna Kominkowego

Zamówiłam jak zawsze siedem kubików, ale dostałam tyle, że nie zmieściło się do składziku. Dostałam więcej drewna niż od innych dostawców. Polecam każdemu.
Pensjonat Sopot
Sopot
Żadnego gęstego dymu, problemów z rozpalaniem, czysta szyba. Tak suchego drewna jeszcze nie miałem. Rozpalam w kominku jedną zapałką.
Olgierd
Gdańsk
Wiem już jaka jest różnica między 1 metrem przestrzennym układanym, a nasypowym. Już nigdy nie dam się nabrać. Polecam dostawcę – rzetelny szybki i profesjonalny.
Magda
Pruszcz Gdański